Bitcoin i eter do przyjęcia od podatników w Crypto Valley

Bitcoin i Ethereum zostaną wkrótce zaakceptowane jako płatności podatkowe w kantonie Zug poprzez Bitcoin Suisse crypto startup od przyszłego roku.
Bitcoin i eter do przyjęcia od podatników w Crypto Valley

Według Crypto Valley Journal, od 2021 r. władze kantonu Zug w Świtzerlandzie – znanego również jako Crypto Valley – pozwolą przedsiębiorstwom i osobom fizycznym spłacić swoje zobowiązania podatkowe w Bitcoin i Ethereum.

Nowy główny przypadek zastosowania Bitcoin, Etereum
Władze kantonu Zug postanowiły pójść w ślady wielu kupców akceptujących kryptografię jako formę płatności i pozwolą mieszkańcom płacić podatki w Bitcoin i Ethereum – dwóch największych kryptokursach na rynku.

Tradycyjnie władza walut fiat polega na tym, że rządy przyjmują z nimi podatki. Teraz, gdy Zug ma zamiar zacząć akceptować podatki w BTC i ETH, te kryptońskie monety będą miały otwartą drogę do nowego przypadku wykorzystania pierwotnego.

Ograniczenia w płaceniu podatków w BTC, ETH

Przedsiębiorstwa i osoby fizyczne będą miały możliwość płacenia podatków w krypcie od 2021 roku. Będą oni jednak mogli płacić tylko do kwoty 100 000 franków szwajcarskich.

W najbliższych tygodniach zostanie uruchomiony program pilotażowy mający na celu wypróbowanie nowej innowacyjnej inicjatywy w Zug.

Jeśli podatnicy zdecydują się na wykorzystanie krypty do zapłacenia podatków, muszą zostać powiadomieni o tym z wyprzedzeniem, a następnie otrzymają pocztą elektroniczną kod QR.

Rosyjscy urzędnicy państwowi muszą deklarować oszczędności w walucie kryptońskiej podczas zgłaszania przypadków łapówek BTC.
Wahania cen nie mają znaczenia
Dyrektor finansowy Zug, Heinz Tännler, stwierdził, że jako ojczyzna Doliny Kryptońskiej, Zug zamierza nadal promować kryptologię i ułatwiać korzystanie z niej ludności.

Akceptacja podatków w Bitcoin Revolution i Ethereum jest ważnym krokiem milowym w tym zakresie, dodał.

News outlet podkreślił, że duże wahania cen w Bitcoin i Etereum nie będą miały większego znaczenia, ponieważ płatności podatków w krypcie będą dokonywane we frankach szwajcarskich – jednej z najbardziej stabilnych walut na świecie.

Na początku tego roku, szwajcarska gmina Zermatt również zaczęła przyjmować Bitcoin do podatków.